Rekisteriselosteet, evästeet ja yksityisyyden suoja

Evästeet ja yksityisyyden suoja

Käytämme evästeitä verkkosivustolla varmistaaksemme, että verkkosivusto on tehokas ja käyttäjäystävällinen. Evästeiden avulla suoritamme kävijä- ja tietoliikenneseurantaa niin, että voimme kehittää ja parantaa sivustoa asiakkaidemme eduksi.

Eväste (cookie) on pieni tekstitiedosto, joka tallennetaan tilapäisesti käyttäjän tietokoneelle, kun hän vierailee jossakin verkkosivustolla. Evästeitä käytetään lähes kaikilla verkkosivustoilla eivätkä sivustot välttämättä toimi kunnolla ilman evästeitä.

Voit halutessasi asettaa selaimesi ilmoittamaan saapuvista evästeistä tai estää evästeiden käytön kokonaan, jolloin palvelut eivät välttämättä tunnista sinua palatessasi niihin.

Minkälaisia evästeitä käytämme ?

  • Istuntokohtaiset evästeet
    Istuntokohtainen evästeet tallennetaan väliaikaisesti tietokoneen muistiin vierailijan selatessa verkkosivustoa. Kyseinen eväste poistetaan, kun käyttäjä sulkee verkkoselaimensa tai tietyn ajan kuluttua (ts. istunnon päättyessä).

Linkit muille sivustoille

Verkkosivustollamme on linkkejä myös muille sivustoille. Vaikka pyrimme linkittämään omnia.fi:stä ainoastaan sellaisille sivustoille, joiden yksityisyyden suojan kriteerit vastaavat omiamme, emme kuitenkaan ole vastuussa muiden sivustojen sisällöstä tai yksityisyydensuojan käytännöistä.

Henkilötiedot

ammatillinenkoulutusvienti.fi-verkkosivustolla voi vierailla paljastamatta henkilöllisyyttään tai muita tietoja itsestään.

Lisätietoja henkilötietojen käsittelystä saa tietosuojaselosteestamme joka liittyy tietoturva- ja tietosuojaohjelmaan, tai tietosuojavastaavalta Riina Kirilovalta riina.kirilova@omnia.fi.